Kadıköy'ün Yenisi: Taşra Kabare

Hiç yorum yokKadıköy'de kapılarını bağımsız sanat topluluklarına açan yeni mekanların varlığını önemsiyoruz. Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk tarafından kurulan ve Ağustos 2016'dan bu yana  Neşet Ömer Sokağı No:7’de (Akmar Pasajı'nın arka kapısının açıldığı sokak dersek daha tanıdık gelebilir) tiyatro performanslarına ve konserlere ev sahipliği yapan Taşra Kabare de  o mekanlardan biri.


Mekan, hemen girişte yer alan Kabare ve tiyatro performanslarının sahneleneceği Sofa olmak üzere iki kattan oluşor. Kabare katında dinlediğimiz konserde ses ve ışıklandırmanın özellikle akustik performanslar için oldukça yeterli olduğunu deneyimledik. Sofa'da yer alan tiyatro sahnesi ise sahne sorunu yaşayan ya da oyununu Anadolu Yakası'nda sahnelemek isteyen tiyatro grupları için iyi bir alternatif.

Mekanın etkinlik programı, özellikle müzik ve tiyatroseverlerin ilgisini çekebilir. Ağırlıklı olarak bu iki sanat dalında performanslar olsa da, mekanda film gösterimleri veya kültür sanat etkinlikleri düzenlenmesi planlanıyor. 

Mekanın aylık programını buradan inceleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok :