Hayatı Renklendiren Tasarımlar: Missy Dunaway ve MildFoxes

Hiç yorum yok

Bir türlü doymak bilmeyen defter, kartpostal ve el yapımı takı merakım yüzünden her gün bir yarım saatimi muhakkak tasarımcıların Instagram ve Pinterest hesaplarında gezinerek geçiriyorum.  Gündelik hayatıma beğendiğim bir çizimi, elde yapılmış bir defteri ya da takıyı dahil etmek monotonluğa bir karşı duruş gibi geliyor. 

Son günlerde keşfedip, çalışmalarını takibe alarak, hayatıma renk kattığım iki tasarımcıyı burada sizinle paylaşmak istedim.

Miss Dunaway
Etsy'de dolanırken tesadüf eseri keşfettiğim Missy Dunaway, 2013 yılında sanat eğitimi almak için bursla İstanbul'a gelmiş bir sanatçı. İstanbul'da olduğu yıllarda seyahatlerinde gördüğü kareleri akrilik boya ile tuval gibi kullandığı Moleskine defterlerin üzerine resmediyor. Dunaway, çizimlerinde Avrupa ülkeleri, Türkiye ve Fas'a yaptığı seyahatlerden görüntülerin yanı sıra, memleketi Maryland'den de görüntülere yer vermiş. Bu yaratıcı çizerin işleri arasında Taksim Meydanı, Adalar Vapuru ya da Berkin Elvan gibi çok tanıdık kareler olduğu gibi, ayrıca bana biraz Edward Hopper'ı anımsatan şehir manzaraları da yer alıyor. Tasarımcının Etsy sayfası ya da websitesinden çalışmalarını takip edebilirsiniz.


Mildfoxes

Mildfoxes, 2015 yılında Merve Ergenoğlu ve Meryem Bekler adlı iki arkadaşın emeğiyle hayata geçirilmiş bir tasarım markası. Instagram’da yoğun olarak görülen genel içeriklerden biraz daha farklı;  renkli, pozitif ve anlamlı görsellerle kendilerini ifade etmek amacıyla yola çıkan ikilinin tasarımlarında kah Amelie filminden bir sahneyle, kah Frida Kahlo'nun bir sözüyle karşılaşabiliyorsunuz. Mildfoxes'ın elde boyanmış bu tasarımları günlük tarzınızın tamamlayıcısı olabilir. Mildfoxes tasarımlarını Etsy sayfasından inceleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok :