[Video Röportaj] Berkay Ateş: "Tiyatro D22 Ülkede Olup Bitene Dair Soru Sordurmak İsteyen Bir Tiyatro"

Hiç yorum yok
Tiyatro D22'nin "Bent" oyunundan

Berkay Ateş, son dönemin en dikkat çeken oyuncularından biri. Emir Çubukçu ve Can Kulan ile birlikte kurduğu Tiyatro D22, birbirinden güzel oyunlar sahneye koyuyor. Çubukçu ve Kulan ile birlikte oynadıkları "Bent", Meltem Cumbul'un özenli rejisi ve oyuncuların çarpıcı performansı ile seyirciyi etkisi altına alıyor. Üstelik bu etki, oyundan sonra da hikayesi üzerine düşündürmeye devam ediyor.

Martin Sherman tarafından kaleme alınan "Bent"in Tiyatro D22 uyarlamasının vuruculuğundaki aslan payı, metnin sağlamlığı kadar oyuncuların canlandırdıkları rolü bir elbise gibi üzerilerinde giymelerinde yatıyor. Berkay Ateş, Nazizm'in tüm Almanya'yı kasıp kavurmasıyla kendini birden zorlu bir hayatta kalma savaşının içinde bulunan eşcinsel Max rolünde çok etkileyici. Ateş'in oyunculuk serüveni bununla sınırlı değil. Uluslararası festivallerden ödülle dönen "Abluka"da Ahmet rolüyle akıllara kazınan bir performans sergiledi. 

Berkay Ateş,  bu sezon "Bent"in yanı sıra, "Kuş Öpücüğü" oyununda da rol alıyor. Sizi, 8-9 Ocak tarihlerinde Galata Kuledibi'ndeki Hamursuz Fırını'nda sahnelecek oyun öncesinde Tiyatro D22'yi, tiyatroyu ve oyunculuğa dair hayallerini konuştuğumuz söyleşimizi izlemeye davet ediyoruz.Röportaj: MeandShadows

Hiç yorum yok :