Kadıköy'ün Yeni Veganı: Tight Aggressive

Hiç yorum yok

Hayatımızda bu aralar sevinecek pek az şey var doğrusu. Sis bulutunun ve yoğun karmaşanın içinde nefes almak için küçük sığınaklar yaratabilirsek kendimizi şanslı sayıyoruz. Bir duvar resmine, bir köşebaşı kahvesine ya da dinlediğimiz bir şarkıya akıl sağlığımızı emanet ediyoruz ki, hayata tutunmaktan vazgeçmeyelim.


Sessizliğe ve sakin kalmaya ihtiyacımız olan günlerde İstanbul'un kalabalık caddelerinden uzak duruyoruz. Şehirdeki sınırlı mutluluklarımızdan biri, menüsünü tamamen canlıların zulüm görmediği yiyeceklerden oluşturan vegan mekanların sayısının artmaya başlaması. Kadıköy Yeldeğirmeni'nde yeni açılan Tight Aggressive bunlardan biri.


Mekan sizi ilk girdiğinizde gözünüze çarpan  "Tight Aggressive, ırkçılık, seksizm, homofobi, görünüşçülük, sınıfçılık ve türcülük gibi düşünceleri tolere etmez" manifestosuyla karşılıyor. Menüsü sade, yüzde 100 vegan ve uygun fiyatlı. Cafenin yanı sıra, her ay farklı disiplinlere ait kişilerin üretimlerinin sergileneceği sanat galerisi, workshop alanı, müzik stüdyosu ve atölye olarak kolektif üretkenliğin tadını çıkarmak isteyenlerin yanında.

Bütün sundukları bir yana, Tight Aggressive'i özel kılan duvarındaki o "tolere etmiyoruz" beyanı. O beyan bu toz duman içinde öyle yeşil bir vaha ki, yalnızca bunun için bile hayatınıza dahil edebilirsiniz.

Adres: Karakolhane Caddesi 83, 34716 Istanbul

Hiç yorum yok :