Mavi Sakal Kaldığı Yerden: Naklen

Hiç yorum yok

Mavi Sakal, 90'lı yıllara ilk gençlik ve gençlik dönemi denk gelenler için özel bir gruptu. Kan Kokusu bizim kuşak için farklı bir yere sahiptir, desek belki bugünün gençleri anlamakta zorlanabilir. Şimdilerde tek tuşla her şeye ulaşılabiliyor, ama bizim için Kadıköy'e inip, kaset almak ya da kasetçiye istediğimiz albümü çektirmek diye bir olgu vardı. İşte bir dönem, şu anda 30-40'lı yaşlarını sürenler, müzik dükkanlarının kapılarını Kan Kokusu diye aşındırdılar. Balta'yı, İki Yol'u, Başladım Yürümeye'yi ve Kan Kokusu'nu başa sarıp dinlemekten az kasetçalar eskimedi.

Mavi Sakal, geçtiğimiz yıl 2015'e randevu verip, yeniden müzik üretmeye başlayıp, sahnede dinleyicileriyle buluşacağının sözünü verdiğinde o dönemin çocukları olarak nasıl mutlu olmuştuk, belli değil.


Beklenen gün geldi. Kaan Aktan, Murat Tümer, Genç Osman Yavaş ve Sinan Tansal, Mavi Sakal'ı kaldığı yerden yeniden ayağa kaldırdı. Grubun dört şarkılık EP'sinin ilk klibi Naklen, bu sıkıntılı gündemin tam ortasına yegane güzelliklerden biri olarak düştü, sonunda. Mavi Sakal bu sefer “Düşüşümü naklen yayından izliyorum / Düştüğüm yeri bilerek / Düştüğüm yerden bakarak” diye sesleniyor dinleyicisine.

Üstelik tek müjde bu yeni EP de değil. Mavi Sakal'ın konserlerini özleyenler şimdiden 23 Ekim tarihini kenara not edebilirler. Bir zamanların kaset peşinde koşan çocukları olarak, Kadıköy Sahne'de biraz daha olgunlaşmış ve yaş almış halimizle eski bir dostu yeniden görmek ve dinlemek gerçekten çok güzel olacak.Hiç yorum yok :