Ekümenopolis Ekibi Yeni Film İçin Destek Bekliyor

Hiç yorum yokSapphire'in tepelerinden Marmaray'ın derinliklerine, İstanbul'un son yıllarda geçirdiği baş döndürücü değişimin ızdırabını anlatan Ekümenopolis belgeseli, bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışındaki festivallerde, üniversitelerde, konferanslarda ve eylemlerde gösterildi.

Kibrit Film ekibi, uluslararası çapta büyük ilgi çeken ödüllü belgeselleri Ekümenopolis’in ardından, yeni bir uzun metraj belgesel için hazırlıklara başladı. "Yeniden İnşa Çağı" adını verdikleri bu yeni yapım, küresel finans sektörü ve ona hükmeden sermayenin kentlerimizi nasıl şekillendirdiğine değinmeyi amaçlıyor.

Film ekibi, yüksek yapım maliyetli bu belgeselin finansmanı için Indiegogo üzerinden sinemaseverlere destek çağrısında bulundu: “Kâr amacı ile tasarlanan birçok yabancı yapımla yarışmamız için projemizi geliştirip sağlam bir fragman hazırlamamız gerekiyor. Bu da New York’da yapılacak bir araştırma ve çekim süreci demek. Filmimize ihtiyacı olan fonu bulabilmemiz büyük ölçüde bu fragmana bağlı. Bu fragmanın başarısı filmin yapımında desteğinizin misliyle geri dönüşü demek olacak. Sizden gelecek her türlü destek bizim için çok değerli!”

Açıldığı günden bu yana kampanyaya 2.698$'lık bir destek sağlanabildi. Filme destek olmak için burayı tıklayabilirsiniz.Hiç yorum yok :