1 Eylül'de Barış İçin İnsan Zinciri

Hiç yorum yok


1 Eylül Pazar günü Dünya Barış Günü’nde, İstanbul’da ve bütün Türkiye’de “Barış İçin El Ele” tutuşma eylemi gerçekleşiyor. 13:00'de İstanbul'un çeşitli noktalarında başlayacak eylemin duyurusunda şöyle deniyor:

"Gezi ruhunu yaşatan forumlar olarak, barış ve huzur içinde bir arada yaşadığımız, şiddet, zulüm ve baskının olmadığı özgür bir dünya için el ele veriyoruz. Bizlere dayatılan hiçbir ayrımcılığı kabul etmiyor, mahallemizden başlayarak tüm Türkiye'de, sağımızda solumuzda kim varsa, inancına, diline, ırkına ve cinsiyetine bakmadan elini tutuyoruz.

Parklardan sokaklara, Eminönü'nden Sarıyer'e, Kadıköy'den Kartal'a, İstanbul'dan tüm Türkiye'ye uzanıyoruz. Biz, evrensel değerlere saygıyı benimsemiş insanlar olarak sadece ülkemizde değil, bölgemizde ve tüm dünyada sevgi, barış ve huzur içinde yaşamak amacıyla, Taksim'den Dikmen'e, Rojava'dan Halep'e, Adeviye'den Tahrir'e, Gazze'den Doğu Türkistan'a, bütün dünyaya ilham veriyoruz, umut oluyoruz!

Bunun için haydi sen de 1 Eylül Pazar günü 13:00'te anneni, kardeşini, komşunu, dostlarını alıp gel, barış için el ele ver! Barışın sesini daha güçlü duyurmak için hayallerin, umutların, duaların, şarkıların, danslarınla bize katıl.

Gezi ruhuyla birbirimizi incitmeden eşit ifade hakkımızın olduğu bir alan yarattığımızı unutmayarak 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde el ele verecek herkesin, her topluluğun ''BARIŞ İÇİN EL ELE VERİYORUM ÇÜNKÜ...'' diye başlayan cümlenin sonunu kendisinin getirmesinin zenginliğimiz olduğuna inanıyoruz. Sen de bu cümleyi ister yazıyla, ister resimle, ister videoyla tamamla ve herkesle paylaş.

Hepimizin kendi nedenleri var. Flamanı, sembollerini evde bırak. Barış için sen ''Sen ol'' gel!

BARIŞ İÇİN EL ELE FORUMLARARASI ÇALIŞMA GRUBU"

Etkinlik Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin:

Hiç yorum yok :