[Video Haber] Tin Men and The Telephone'dan İzler

Hiç yorum yok

Cumartesi günü Borusan Müzik Evi'nde FURT ile birlikte sahne alan Tin Men and The Telephone konseri unutulmayacaklar listesine girdi bile. Sade bir melodiyle başlayan konserin karmaşık bir hal olması çok zaman almadı. Tin Men and The Telephone, caz ve klasik müziği karıştırıp, üzerine bir de gündelik hayatta farkına varmadığımız yada gayet farkında olup tahammül edemediğimiz sesleri de müzikleriyle harmanlayınca, sihirbazın şapkasından çıkan tavşanlar etrafta dolaşmaya başladı diyebilirim.

Tony Roe'nun piyanosundan çıkan notalar etrafa melodik ve çeşitli hızlarda dağılırken, görselleri ve möö sesinden sinek vızıltısına kadar olan ses aralığında da aynı şekilde gidip gelmekteydi. Lucas Dols'un bas rifflerine yetişmek için onun ardından koşturmak gerekti. Bobby Petrov'un zaman zaman bir cyborg olması ihtimalini düşündüm. Aksak ritmlerin ve fırtınalı davul soloların yönetmeni olarak belgesel çekti adeta.

Grubun kolektif doğaçlama yetisi ise ayrıca görülmeye değerdi. Herkes birbirinden hiç kopmadan kendi kendine doğaçlama yapmakla meşguldu sanki ayrı ülkelerde aynı müziği aynı duygularla icra ediyorlardı. Tüm bunlara bir de Tony Roe'nun piyano tuşlarıyla kumanda ettiği müzikle uyumlu ve olmadık görseller de eklenince ortaya çıkan tablonun ilginç olmaması mümkün değildi. Gülümsedik, tempo tuttuk, kafamızı salladık, şaşırdık... ve bitti.

Konserden kısa bir anı tanık olmanız için paylaşıyorum.

Hiç yorum yok :