[VideoHaber] "Efes Pilsen Blues Festival" 23. Kez Türkiye Yollarında

Hiç yorum yok


Tarlada çalışan işçilerin türküsü, sıkmayan en iyi dost, sabah erken kalkanların, akşamında terkedilen kadınların müziği blues, Efes Pilsen Blues Festival ile 20 farklı şehirde, 24 konserle  Türkiye'yi dolaşıyor ve 30 Kasım-1 Aralık'ta üst üste 2 gün İstanbul'a uğruyor.
Festivalin bu seneki konukları; armonika Blues üstadı Billy Branch ve grubu The Sons of Blues,  Mississippili Blues sanatçısı Zora Young, Teksas Blues tarzının en önemli temsilcilerinden olan elektronik Blues gitaristi  Smokin' Joe Kubek & Bnois King ve 2009 Blues Müzik Ödülleri'nde "En İyi Yeni Sanatçı" ödülü, 2010 ve 2011'de "En İyi Baterist" ödülüne layık görülen, Legendary R.L. Burnside'ın torunu ve dünyanın en iyi davulcularından Cedric Burnside.

Konserlere katılma imkanı olmayan müzikseverler, sözgelimi 24 yaş sınırı nedeniyle katılamayacak olanlar, konserleri festivalin resmi Facebook sayfasından canlı olarak takip edebilecek. Festivalin ayrıca bir Twitter hesabı da bulunuyor.

Alternatif-İstanbul olarak, Efes Blues Festival'in 31 Ekim'de Babylon Lounge'de yapılan basın buluşmasına katıldık ve festivale katılacak müzisyenlerin verdiği mini konseri görüntüledik.

Hiç yorum yok :