Alternatif İstanbul Fotoromanı - II

Hiç yorum yok
Bütün bir hafta boyunca oradan oraya koşuştururken arada durup nefeslenmeyi ve kendimizce ilginç ve renkli anları fotoğraflamayı sürdürdük. 2 numerolu Alternatif İstanbul Fotoromanı'na Haydarpaşa (yine ve hep), günbatımında renkten renge giren bulutlar, asırlık ağaçlar, Babylon'daki Ben L'Oncle performansı ve Salacak'taki ahşap ev girdi bu hafta.

'Merhaba Haydarpaşa... Tüm silüetlerimiz senin yanında silik...'

Gün doğumu ve batımında bulutları izlemek son günlerimizin en büyük eğlencesi... Eğlence anlayışımızın naifleştiği doğrudur.

Selimiye Kışlası Caddesi'nde asırlık ağaçlar ve o ağacı evi bellemiş kuşlar yaşar.

İstanbul Metrosu'nun popüler klasik müzik ikilisi. İyi çalıyorlar, kendilerini oturarak dinleyen ufak bir kitleleri bile var.

Soğuktan ellerimizin uyuşması pahasına vapurda ve motorda yerimiz üst güverte!

'Ah bir zengin olsak, la la la la la la la, alt kat ofis olsa, üst kat ev... ' Bizim ol güzel ahşap ev!

7-8 Mart'ta Babylon'da konser veren Ben L'Oncle, sahneden Ray Charles, Aretha Franklin ve James Brown gibi soul müziğin unutulmazlarına selam gönderirken, dinleyicilere muazzam bir soul-funk sofrası kurdu. Seyirciyle birlikte sahnede müziğin tadını çıkaran müzisyenler şüphesiz iyi bir konserin en önemli tamamlayıcılarından. Ben L'Oncle'ın grubu da tüm enerjileriyle salonda dansetmeyen en son kişiyi bile yoldan çıkarmasını bildiler.

Kazaların 4 ana nedenini bilirsek, başımıza daha az kötülük gelir. Yani, umarız.

Burası bir yere ait ama anlamak zor. İçerikten ziyade, dokuyu sevdik.

İşte böyle. Elimiz deklanşörde, 3 numerolu fotoroman için koşturmaya devam! Instagram'da 'alternatifistanbul' profilini kapattık. Bekleriz.

Hiç yorum yok :