Bienali İKSV Mobil İle Gezin

Hiç yorum yok

Bugün size şehirdeki kültür-sanat olaylarını yakından takip eden herkesin haberdar olması gerektiğini düşündüğümüz bir mobil uygulamadan bahsetmek istedik: İKSV Mobil. Yakın zamanda lansmanı yapılan ve İKSV tarafından düzenlenen etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi veren bu uygulamaya 12. İstanbul Bienali'nde ilk kez kullanılan bir özellik eklendi. Bu özellik sayesinde ziyaretçiler, bienali üç boyutlu olarak gezebiliyor ve beğendikleri eserleri Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda yorumlayabiliyorlar.

Bu uygulamayı kullanabilmek için yanınızda bir akıllı telefonunuz, yahut tablet bilgisayarınız olması yeterli. İKSV Mobil uygulamasından 'Bienal' kategorisine girip '3D Plan' sekmesini tıkladığınızda Bienal mekânlarının üç boyutlu kat planlarını ve eserlerin yerleşimlerini görüyorsunuz. Arzu ettiğiniz sanatçının adına dokununca sanatçıyla yapılmış bir röportaj ve bienalde yer verilen eserlerin fotoğraflarından oluşan bir fotoğraf galerisi karşınıza çıkıyor.

Kişinin bulunduğu yeri 3D Planda işaretlemek ve Twitter'da da fotoğraf paylaşımına izin vermek gibi özellikler de eklenirse İKSV Mobil'in içinde yer alan bu iyi uygulama sanat tutkunlarının muhakkak cebinde, çantasında olması gerekenler arasında yerini alır. Akıllı telefonu ya da tablet bilgisayarı olmayan ziyaretçiler ise mekan girişinde Koç/Bilkom tarafından sağlanan iPad'lerle bu deneyimi yaşayabiliyorlar.

Size önerimiz, 30 Ekim Pazar gününüzü 12. İstanbul Bienali'ni gezmeye ayırmanız ve bu mobil uygulamayı yerinde denemeniz. O gün bienalin bilet satışlarından elde edilecek gelirin Van deprem bölgesine bağışlanacağını da belirtelim.

Hiç yorum yok :