Dikkat: Lamb Yeniden Müzik Sahnesinde!

Hiç yorum yok
Lamb'in yaratıcıları Lou Rhodes ile Andy Barlow, 2003 yılında ayrılacaklarını açıklamışlar ve yeni bir şeyler söyleme vakti gelene kadar albüm yapmayacaklarını ve bir süre solo projelerle yollarına devam etmek istediklerini söylemişlerdi.

Doğrusu, 1996 tarihli Fear of Fours ve 2001 tarihli What Sound gibi çok iyi albümlerin ardından Lamb'in ayrılık kararını kabullenmek zor oldu. Nitekim, onlar da daha fazla dayanamamış ve yeni bir albüm yapmamak için bir sebep bulamamış olacaklar ki (Lou Rhodes, Andy Barlow ile yaptığı bir telefon görüşmesinde Andy'nin kendisine "albüm yapmamak için tek sebep söyle" dediğini ve bulamadığını anlatıyor) yeniden bir araya geldiler ve "5" albümünü çıkardılar.

Uzunca bir aradan sonra gelen 5'i Lou Rhodes, " ne bir eksik, ne bir fazla." diye tanımlıyor. Lou Rhodes'un çok iyi vokali ve Andy Barlow'un gereksiz taramadan uzak yapısal düzenlemeleriyle albüm, 2011'in iyilerinden biri. Lamb'in albümün tanıtım konserleri için uğrayacakları durakların başında İstanbul geliyor.

En sevdiğimiz 5 Lamb şarkısıyla grubun 3o Eylül'de ve 1 Ekim'de Salon İKSV'de gerçekleştireği performanslara hazırlanıyoruz. 6. albüm için sabırsızlanmayı da ihmal etmeden...

Dip Not: Lamb konserine gideceklerin elini çabuk tutmasında fayda var, zira aldığımız duyumlara göre konserin biletleri tükenmek üzereymiş.

Geri Sayım

5 Gabriel

4 Lullaby

3 Gorecki

2 Lusty

1 Another Language

Hiç yorum yok :