Tünel Şenliği İstanbul'u Kocaman Bir Caz Kulübü'ne Çeviriyor

Hiç yorum yok
Bu akşam saat 18:00'den itibaren İstanbul Caz Festivali kapsamında gerçekleşecek Tünel Şenliği ile İstanbul kocaman bir caz kulübüne dönüşüyor, sıklıkla uğradığımız mekanlar birer konser mekanı haline geliyor. Birbirinden iyi caz müzisyenleri ile uzun bir yaz akşamı geçiriyor, bütün senenin yorgunluğunu atıyoruz. Tünel Şenliği'nin bu seneki mekanları arasında Salon IKSV, Nardis Jazz Club, Hollanda Konsolosluğu Bahçesi, The Marmara Pera Cafe, SALT Beyoğlu, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi, Pera Palace Hotel, Arte İstanbul, Alt ve İndigo gibi değişik mekânlar ve sahneler bulunuyor. İstanbul'un ansızın bastırıveren ve dakikalar içinde şehri sele boğan meşhur yağmuru engellemezse, Tünel ve Galata meydanlarında kurulacak 2 ana sahnede de saat 18.00'den itibaren ardı ardına konserler gerçekleşiyor. Farklı mekânlarda gece boyunca sahne alacak sanatçılar arasında Okay Temiz, Emin Fındıkoğlu Dörtlüsü, Neil Cowley Trio, The Souljazz Orchestra, Mdungu, East Park Reggae Collective, Grooveheadz, Elif Çağlar, Emir Ersoy, Kolektifistanbul, Jehan Barbur ve BÜMK Caz Korosu gibi sanatçılar ve gruplar yer alıyor. Şenlik programında Original Pinettes Brass Band’in sokak ve tramvay konserlerinin yanı sıra, Genç Caz gruplarının da (Sanat Deliorman Quartet ve Eren Noyan Quartet) konserleri, Galata Ritimhanesi’nde gerçekleşecek ritim atölyesi çalışması gibi etkinlikler bulunmakta.

Tünel Şenliği sırasında çok sayıda parti de gerçekleşiyor. Radikal Gazetesi Kültür Sanat bölümü yazarlarının hazırladığı özel bir DJ setinin yanı sıra, Radyo Eksen DJ’lerinin partisi ve Size Magazine tarafından düzenlenecek “It Does Matter” da bu partiler arasında. Bir diğer önemli etkinlik ise Yavuz Baydar ve Görgün Taner’in arşivlerinden seçtikleri özel kayıtlara yer verecekleri DJ seti olacak.

Alternatif-İstanbul, Tünel Şenliği'ni adım adım, saat saat takip ediyor, ilginç detayları sizlerle Twitter ve Facebook üzerinden paylaşıyor. Bizim dışımızda Grizine ve Thebalkabaa da festivali yakın takibe alacak, sizlere izlenimlerini aktaracaklar. Üç ayrı kültür-sanat blogunun gözünden festivale dair binbir ayrıntı, an ve paylaşım, daha ne istersiniz? Bağlantı Kimbilir, eğer yeterince yaramaz olursak Şirinler'i göremeyiz belki ama, bir yerde karşılaşıp, müziğe ve İstanbul'a dair iki çift laf bile edebiliriz. Twitter'dan 'aaa, biz de buradayız' diye haber uçurmanız yeter. Ondan sonrası, kalabalık içinde insan tanıma içgüdümüzün ne kadar geliştiğine kalmış.

Öyleyse, bugün 18:00'den itibaren Tünel Meydanı civarında görüşmek üzere!

Hiç yorum yok :