DOCUMENTARIST'in 4'üncüsü Emek Sineması'nın Sokağında Kapanıyor!

Hiç yorum yok
A Wall Is A Screen 3 Haziran Cuma akşamı İstanbul sokaklarındaydı.

DOCUMENTARIST başlarken böyle hayal etmemiştik. İşten güçten artakalan zamanlarda filmleri izleyecek, ben Alternatif-İstanbul'da festival günlüğü filan fıstık tutacaktım. Böyle bir boş zamanın olmayacağını ekipçe ilk gün, ilk saatte anladığımızda bu acıyla yaşamaya alışmaya çalıştık. "Neyse ki önümüzde bütün bir kış boyunca sürecek Saturdox var ve DOCUMENTARIST'in bu sene gösterilen filmlerinin en iyileri orada gösterilecek" dedik ve kaderimize razı gelip, oturduk. (lafın gelişi oturduk.)

Festivalin açılışının pek nefis olduğu bize gelen yorumlardan anlaşılıyor, doğrudur. İçinde koştururken anlamak zor oluyor malumunuz. Açılışla kapanış arasındaki süre nasıl akıp gitti, bunu da anımsamıyoruz doğrusu. Ama kapanışımızı her ayrıntısıyla aklımıza kazımaya kararlıyız. Evet: Bugün 5 Haziran Pazar ve 4'üncü DOCUMENTARIST İstanbul Belgesel Günleri'nin son günü. Gerçekleşecek son gösterimlerin ardından, Emek Sineması'nın sokağında yapılacak kapanış töreniyle nihayete erdiriyoruz bu çok büyük zorluklarla ve insana dair inancı tazeleyen bir özveriyle gerçekleştirilen festivali.

Emek Sineması'nın sokağını seçmemiz tabii ki tesadüf değil. Emek Sineması bir direnişin simgesi. DOCUMENTARIST İstanbul Belgesel Günleri de öyle. Hal böyle olunca sinemaseverleri çok özel bir gece bekliyor olacak. Törende bu yılki "Documentarist Yeni Yetenek Ödülü"nin sahibi de jüri tarafından açıklanacak. Ardından festival programından iki kısa belgeseli yine sokakta hep birlikte izleyeceğiz.

Festival ekibi adına tüm Alternatif-İstanbul okuyucularını bu akşam saat 20:00'deki kapanış töreninde görmekten mutlu olurum efenim. Hatta beni bulursanız, iki lafın belini de bükeriz.

Detaylar için tık tık.

Hiç yorum yok :