Gitarın Nefes Kesen İkizleri 'Katona Twins' Akbank Sanat'ta

Hiç yorum yok

Müzik otoriteleri tarafından ‘nefes kesici’ olarak tanımlanan Katona Twins, bugün ve yarın Akbank Sanat’ta sahneye çıkıyor.

10 yaşından itibaren Budapeşte, Frankfurt ve Londra’daki Kraliyet Müzik Akademisi’nde eğitim gören; Scarletti’den Piazzolla’nın tango müziğine kadar geniş bir repertuar yelpazesine sahip Katona Twins, Akbank Sanat’taki konserlerinde Rodrigo’nun gitar ve orkestra konçertolarının yanı sıra, Vivaldi, Bach ve Tedesco’nun bestelerini de seslendirecekler.

Michael Berkeley, Judith Bingham, Carlos Sanchez-Gutierrez gibi günümüz çağdaş bestecilerinin eserlerini ithaf ettiği Peter ve Zoltan Katona, albümlerinde Scarlatti, Handel Rodrigo ve Albeniz’in yanı sıra Piazzolla, de Falla, Granados ve Mozart gibi bestecilerin eserlerine de yer veriyorlar.

Katona Twins, Akbank Sanat Gitar Günleri kapsamında vereceği konserinde de Falla, Granados, Rossini, D.Scarklatti ve Bizet’in unutulmaz bestelerini seslendirecek. Saat 20:00'de başlayacak konserlerin biletleri 20 TL ve öğrenciler için 10 TL'den satılıyor.

Peter ve Zoltan Katona, 14 Mayıs Cumartesi günü saat 11:00'de müzikseverlerle biraraya gelerek deneyimlerini paylaşacakları bir masterclass da düzenleyecekler.

Hiç yorum yok :