Fatima Spar ve Die Freedom Fries 15 Nisan'da Ghetto'da, Davetiyesi Alternatif-İstanbul'da!

Hiç yorum yok

İki sene önce Fatima'yı ve birlikte çaldığı Die Freedom Fries'ı dinlemeye gittiğimizde ne kadar iyi bir sahneleri olduğunu bilmiyorduk. Ofiste Zirzop albümünü dinlemiş, konser haberini alır almaz da Ghetto'nun yolunu tutmuştuk. O geceyi hala anımsadığımıza göre, iyi de yapmışız. O gün bugündür ne zaman Fatima Spar dense, aklıma her zaman hipnozdan hallice bir dikkatle dinlediğim Love Will Tear Us Apart'ı kan kaynatan bir Balkan nağmesine dönüştürmesi geliyor.

Ghetto, bir gidenin bir daha istediği Fatima Spar & Die Freedom Fries performansını gelenekselleştirmiş gibi gözüküyor. İsabetli karar. Zirzopça ritimler, akordeonla nefeslilerin türlü süprizler yaptığı nağmeler ve farklı dünya dillerinden şarkılar size vaadedilen. Sizden beklenen ise, tüm sıkıntılardan arınıp, kendinizi müzikle kaybetmeniz. İyi bir alışveriş.

Fatima Spar ve saz ekibi Die Freedom Fries'ı 2011’in sonuna doğru çıkacak yeni albümlerinin öncesinde, 15 Nisan gecesi Ghetto'da bir kez daha dinlemek hepimize iyi gelir. Bizden söylemesi.

Bu da Bizden Olsun

15 Nisan'da Ghetto'da gerçekleşecek Fatima Spar & Die Freedom Fries konserine davetiye kazanmak için 15 Nisan Cuma günü saat 16:00'ya kadar yan menüdeki "izle" butonuna basarak Alternatif-İstanbul'u takibe almak ve aşağıdaki sorunun doğru yanıtını ezgi@alternatif-istanbul.net adresine adınız ve soyadınız ile birlikte iletmek. E-posta gönderen okuyucularımız arasında random.org ile gerçekleştireceğimiz çekilişle belirlenecek bir talihli çift kişilik davetiyenin sahibi olacak.

İşte sorumuz:Fatima Spar ve Die Freedom Fries 2006 yılında Zirzop albümüyle hangi ödülü kazandı?

Hiç yorum yok :